ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ПІДПРИЄМЦЕМ?

Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує, що для державної реєстрації фізичної особи підприємцем необхідно звернутися до Центру надання адміністративних послуг виконавчих комітетів міських рад та районних державних адміністрацій особисто або через уповноважену особу, або ж надіслати необхідний пакет документів по пошті з описом вкладеного у конверт. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням, справжність підпису заявника засвідчується нотаріально.

 Якщо заявник подає документи у паперовій формі, обов’язково пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу.

 Якщо документи подаються уповноваженим представником, додатково подається примірник оригіналу або нотаріально засвідчена копія документа, яка засвідчує його повноваження (крім випадку, якщо відомості про повноваження цього представника містяться в Єдиному державному реєстрі).

 Нагадаємо, на сьогодні кожен громадянин має можливість зареєструватися фізичною особою-підприємцем в електронному вигляді, зайшовши на Реєстраційний портал Міністерства юстиції України, дотримуючись відповідних інструкцій. Скористатись такою послугою можна при умові підписання заявником заяви з використанням цифрового електронного підпису.

Для державної реєстрації підприємцем громадянину необхідно подати:

– заяву про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем форми 10 ОПП;

– паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код платника);

– при обранні спрощеної системи оподаткування, одночасно з заявою про державну реєстрацію необхідно подати Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, затверджену наказом Міністерства фінансів України №308 від 16.07.2019 року;

– у разі добровільної реєстрації платником ПДВ, одночасно з заявою про державну реєстрацію можна подати Реєстраційну заяву платника податку на додану вартість (форма №1-ПДВ), затверджену наказом Міністерства фінансів України №1125 від 21.12.2016 року;

– у разі державної реєстрації фізичної особи, яка самостійно або з членами сім’ї створює сімейне фермерське господарства – договір (декларацію) про створення сімейного фермерського господарства;

– для фізичної особи, яка досягла 16-річчя і має бажання займатися підприємницькою діяльністю, але не має повної цивільної дієздатності – нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів), піклувальника чи органу опіки або піклування.

  Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  – звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

  Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *