КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПОВНОЛІТНІХ

 Чинне законодавство передбачає, що кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до скоєння злочину виповнилось 16 років.

 За деякі злочини, спеціально вказані в законі, кримінальна відповідальність може настати з 14 років (частина друга статті 22 Кримінального кодексу України).

 До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань як штраф (застосовується лише до неповнолітніх, що мають самостійний дохід, власні кошти або майно, на яке може бути звернуто стягнення), громадські роботи, виправні роботи( призначаються неповнолітнім, які на момент призначення покарання працевлаштовані), арешт або позбавлення волі.

 Для неповнолітніх передбачені особливі, можна сказати, більш гуманні умови кримінальної відповідальності та покарання, порівняно з дорослими злочинцями, а саме:

за певних умов допускається можливість звільнення неповнолітнього від кримінальної відповідальності із застосуванням до нього примусових заходів виховного характеру. Але варто пам’ятати, що у разі ухилення неповнолітнього від примусових заходів виховного характеру, ці заходи скасовуються і він притягується до кримінальної відповідальності;

зменшено кількість видів покарань, до яких можуть бути засуджені неповнолітні та обмежено строки таких покарань;

передбачено більш м’які вимоги для звільнення від кримінального покарання;

зменшено строки після спливу яких до неповнолітнього можливе застосування умовно-дострокового звільнення, а також строки погашення і зняття судимості.

  Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  – звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

  Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *