РОБОТА У ВИХІДНИЙ ДЕНЬ: ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕЗДІЙСНЕННЯ КОМПЕНСАЦІЇ ПЕРЕДБАЧЕНА?

Відповідно до ст. 72 КЗпП робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі в подвійному розмірі.

1️. Коли сторони дійшли згоди щодо надання іншого дня відпочинку за умови роботи у вихідний день, проте роботодавець порушив цю норму закону. У такому випадку тільки у разі виконання припису центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, та усунення виявлених порушень, у визначені приписом строки (далі – припис) заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. При цьому, якщо припис про усунення виявлених порушень, виданий інспектором праці, не виконано – застосовуватимуться фінансові санкції, передбачені абз. 9 ч. 2 ст. 265 КЗпП, у розмірі мінімальної зарплати.

  Крім того, за вчинення порушення повторно протягом року з дня виявлення порушення – застосовуватимуть фінансові санкції у двократному розмірі мінімальної зарплати за кожне таке порушення.

2️. Якщо сторони дійшли згоди компенсувати роботу у вихідний день у грошовій формі у подвійному розмірі, і роботодавець порушує норми вимог ст. 72, ст. 107 КЗпП. Тоді відповідно до ч. 7 ст. 265 КЗпП у разі виконання припису у визначені строки заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються. Проте якщо припис не буде виконано – застосовуватимуться фінансові санкції, передбачені абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗпП, а саме, у двократному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

  У разі сплати юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, яка використовує найману працю, 50 % розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, передбаченого цією статтею, така постанова вважається виконаною.

  Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю згідно з вимогами ч. 10 ст. 265 КЗпП.

  Також за порушення вимог статті 72 КЗпП передбачена адміністративна відповідальність, яка визначена ч. 1 ст. 41 Кодексу про адміністративні правопорушення.

  Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  – звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

  Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *