ДІЇ ПОЛІЦЕЙСЬКОГО «ЗНІМАТИ» НА ТЕЛЕФОН МОЖНА!

     Поліцейські часто забороняють проводити відеофіксацію їхніх дій на місці зупинки, а особливо не дозволяють знімати їх службове посвідчення. При цьому посилаються на норми Конституції.

 Давайте ж докладніше про те, що забороняє Конституція і що поліцейські трактують не так. І, при цьому, наполегливо заставляють нас в це повірити.

  Конституція України забороняє втручання в особисте й сімейне життя людини та збір конфіденційної інформації про неї без її згоди. Все!
  Публічне виконання службових обов’язків не є особистим і сімейним життям.

  Законом України «Про інформацію» передбачено, що конфіденційною є інформація про фізичну особу, а також інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень. До інформації з обмеженим доступом не належать відомості про незаконні дії органів державної влади, їх посадових та службових осіб. Все!
  Інформація про суб’єктів владних повноважень, якими є поліцейські, не є конфіденційною, а значить є відкритою.

  Закону, який забороняв би фотографувати або знімати на відео службове посвідчення або дії поліцейського, не існує.

  Тому, на місці зупинки не заборонено «знімати» на телефон як дії поліцейського, так і його службове посвідчення. Навпаки, фото-, відео зйомка на місці може стати у подальшому єдиним доказом незаконних дій інспектора.

  Нагадаємо, що згідно із чинним законодавством поліцейський повинен чітко сказати своє ім’я та прізвище, свою посаду. Він має відразу показати своє посвідчення. Уважно дивіться на його ініціали та посаду, перевірте чи сходиться сказане працівником з написаним в його посвідченні. Відмова інспектора пред’явити службове посвідчення є грубим порушенням закону.

Якщо поліцейські будуть налаштовані агресивно і намагатимуться вибити у Вас з рук телефон не вступайте з ними в бійку, а викликайте адвоката для захисту ваших інтересів, на що ви маєте право згідно зі статтею 59 Конституції України.

  Порушують ваші права? Ви потребуєте допомоги в судах,  і не маєте грошей на адвоката  – звертайтеся в Богодухівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює з понеділка по п’ятницю з 08-00 до 17-00,  за адресою: м. Богодухів, вул. Покровська, 5. тел. (05758) 3-01-82, 3-03-25.

  Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *